Thermometer, hygrometer Comet D3633 with recording and probe for surface temperature measurement
Thermometer, hygrometer Comet D3633 with recording and probe for surface temperature measurement
Product code: COM-D3633
Shipping and Payment
346,33 €
excl. VAT (419,06 € incl. VAT)
Product code: COM-D3633
Shipping and Payment
Included:
The text was translated by an automatic translator.Parameters
| Meter function |
|
|---|---|
| Advanced features |
|
| Temperature range (max) | 60 °C |
| Temperature range (min) | -10 °C |
| Temperature resolution | 0,1 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± 0,4 °C |
| Humidity measurement range | 5 to 95 % |
| Humidity measurement accuracy | ± 2.5% RH from 5 to 95% at 23°C |
| Memory (number of measurements) | 16,000 values (in non-cyclic recording) |
| power supply | baterie 9V (součástí dodávky) |
| cover | IP20 |
| Dimensions: | 191 x 71 x 27 mm |
Download
comet_vision-2-1-7593-30716_dbapi-20-0.exe
(exe, 15.1 MB)
i-com-d3633.pdf
(pdf, 854.1 kB)
i-com-n-dxxxx.pdf
(pdf, 429.5 kB)
a-com-alltyp.pdf
(pdf, 103.4 kB)
cz_comet_commeters.pdf
(pdf, 5.7 MB)
conversions.exe
(exe, 694.5 kB)







































