Digital thermometer, hygrometer with recording Comet D3120
Digital thermometer, hygrometer with recording Comet D3120
Product code: COM-D3120
Shipping and Payment
265,90 €
excl. VAT (321,74 € incl. VAT)
Product code: COM-D3120
Shipping and Payment
Included:
The text was translated by an automatic translator.Parameters
| Meter function |
|
|---|---|
| Advanced features |
|
| Temperature range (max) | 60 °C |
| Temperature range (min) | -10 °C |
| Temperature resolution | 0,1 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± 0,4 °C |
| Humidity measurement range | 5 to 95 % |
| Humidity measurement accuracy | ± 2.5% RH from 5 to 95% at 23°C |
| Memory (number of measurements) | 16,000 values (in non-cyclic recording) |
| power supply | baterie 9V (součástí dodávky) |
| cover | IP20 |
| Dimensions: | 191 x 71 x 27 mm |
Download
EU prohlášení shody.pdf
(pdf, 103.4 kB)
Comet quick start manual.pdf
(pdf, 449.9 kB)
Uživatelský manuál pro Comet D3120.pdf
(pdf, 761.5 kB)
comet_vision-2-1-7367-23596_dbapi-19-0.exe
(exe, 15.1 MB)
conversions.exe
(exe, 694.5 kB)































