Thermometer, hygrometer Comet C3633 with probe for surface temperature measurement
Thermometer, hygrometer Comet C3633 with probe for surface temperature measurement
Product code: COM-C3633
Shipping and Payment
264,67 €
excl. VAT (320,25 € incl. VAT)
Product code: COM-C3633
Shipping and Payment
Included:
The text was translated by an automatic translator.Parameters
| Meter function |
|
|---|---|
| Advanced features |
|
| Temperature range (max) | 60 °C |
| Temperature range (min) | -10 °C |
| Temperature resolution | 0,1 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± 0,4 °C |
| Humidity measurement range | 5 to 95 % |
| Humidity measurement accuracy | ± 2.5% RH from 5 to 95% at 23°C |
| power supply | baterie 9V (součástí dodávky) |
| cover | IP20 |
| Dimensions: | 141 x 71 x 39 mm |
Download
i-com-c3633.pdf
(pdf, 625.7 kB)
i-com-n-cxxxx.pdf
(pdf, 424 kB)
a-com-alltyp.pdf
(pdf, 103.4 kB)
cz_comet_commeters.pdf
(pdf, 5.7 MB)
conversions.exe
(exe, 694.5 kB)



























