Comet C3121 thermometer with hygrometer and external probe
Comet C3121 thermometer with hygrometer and external probe
Product code: C3121
Shipping and Payment
from
213,79 €
excl. VAT (258,69 € incl. VAT)
Product code: C3121
Shipping and Payment
The text was translated by an automatic translator.
Parameters
| Meter function |
|
|---|---|
| Ext. temperature range sensors (max) | 105 °C |
| Ext. temperature range sensors (min) | -30 °C |
| Temperature resolution | 0,1 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± 0,4 °C |
| Humidity measurement range | 0 to100% |
| Humidity measurement accuracy | ± 2.5% RH from 5 to 95% at 23°C |
| Probe cable length | 1 m, 2 m, 4 m |
| Shortest recording interval | 0,7 to 5 s |
| power supply | baterie 9V |
| cover | IP20 |
| Channels | 1x combined temperature and humidity probe on the cable |
| Dimensions without connectors | 141 x 71 x 27mm; length/diameter of external probe 135/18 mm |
Download
i-com-c3121.pdf
(pdf, 775.4 kB)
i-com-n-cxxxx.pdf
(pdf, 424 kB)
a-com-alltyp.pdf
(pdf, 103.4 kB)
cz_comet_commeters.pdf
(pdf, 5.7 MB)
conversions.exe
(exe, 694.5 kB)






















