Thermometer and hygrometer Comet D3121P with probe up to 25bar
Thermometer and hygrometer Comet D3121P with probe up to 25bar
Product code: COM-D3121P/1-4
Shipping and Payment
from
395,98 €
excl. VAT (479,14 € incl. VAT)
Product code: COM-D3121P/1-4
Shipping and Payment
Part of the package:
The text was translated by an automatic translator.Parameters
| Meter function |
|
|---|---|
| Advanced features |
|
| Temperature range (max) | 105 °C |
| Temperature range (min) | -30 °C |
| Temperature resolution | 0,1 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± 0,4 °C |
| Humidity measurement range | 0 to100% |
| Humidity measurement accuracy | ± 2.5% RH from 5 to 95% at 23°C |
| Memory (number of measurements) | 16,000 values (in non-cyclic recording) |
| Sensor type | Ni1000 |
| power supply | baterie 9V (součást dodávky) |
| cover | IP20, IP40, IP20 elektronika / IP40 senzory |
| Dimensions: | 191 x 71 x 27 mm / průměr externí sondy 18 mm |
Download
i-com-d3121p.pdf
(pdf, 1018.7 kB)
i-com-n-dxxxx.pdf
(pdf, 429.5 kB)
a-com-alltyp.pdf
(pdf, 103.4 kB)
cz_comet_commeters.pdf
(pdf, 5.7 MB)
comet_vision-2-1-7367-23596_dbapi-19-0.exe
(exe, 15.1 MB)
conversions.exe
(exe, 694.5 kB)
























