Wireless thermometer Comet W0870P with built-in sensor and voltage input
Wireless thermometer Comet W0870P with built-in sensor and voltage input
Product code: COM-W0870P
Shipping and Payment
199,43 €
excl. VAT (241,31 € incl. VAT)
Product code: COM-W0870P
Shipping and Payment
Features and functions:
- Waterproof IP65 certified
- Long battery life (1 year to 10 years depending on the set transmission interval)
- LED indication of device status
- Transfer of measured data to Comet Cloud storage
- Check Sigfox network availability in the Sigfox coverage map
- Thermometer warranty 3 years
- Alarm option if the preset temperature is exceeded
- Suitable for applications that tolerate information delays, delivered over the Sigfox network (max. 10 min)
Included:
Parameters
| Advanced features |
|
|---|---|
| Temperature range (max) | 60 °C |
| Temperature range (min) | -30 °C |
| Temperature resolution | 0,1 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± 0,4 °C |
| Shortest recording interval | 10 minut |
| power supply | 1 x lithiová baterie 3,6V/C |
| cover | IP65 |
| Input resistance | cca 130 kΩ |
| Measured voltage range | -30 to +30 V DC |
Download
Návod k použití Wx8xxP.pdf
(pdf, 1.5 MB)
i-wfs-b-wx8xx.pdf
(pdf, 172.1 kB)
Quick Start - návod k použití Wx8xx.pdf
(pdf, 623.9 kB)
Prohlášení o shodě IoT sensor pro síť Sigfox.pdf
(pdf, 97.4 kB)
2020_comet_iot_sigfox_cz.pdf
(pdf, 2.2 MB)
comet_vision-2-2-8080-19661_dbapi-20-1.exe
(exe, 15.7 MB)
conversions.exe
(exe, 694.5 kB)
comet_cloud-security-v2.pdf
(pdf, 284.2 kB)































