Temperature probe Pt1000TR160/0 without connector
Temperature probe Pt1000TR160/0 without connector
Product code: COM-SN199-204
Shipping and Payment
from
19,29 €
excl. VAT (23,34 € incl. VAT)
Product code: COM-SN199-204
Shipping and Payment
The text was translated by an automatic translator.
Parameters
| Ext. temperature range sensors (max) | 80 °C |
|---|---|
| Ext. temperature range sensors (min) | -30 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± (0,3 + 0,005 t) ve °C |
| Probe cable length | 1 m, 2 m, 5 m, 10 m, 15 m, 20 m |
| Connectors for sensors | without connector |
| Shortest recording interval | t0,5 <12 s (v proudící vodě > 0,2 m/s) t50 <12s, t90 <32s (v kapalině) |
| Sensor type | Pt1000 |
| cover | IP67 |
Download
tr160ap10_liycy_n.pdf
(pdf, 360.5 kB)
manual_tr160-161-162_cz.pdf
(pdf, 220.4 kB)
























