Temperature probe Pt1000TGL40/0, without connector
Temperature probe Pt1000TGL40/0, without connector
Product code: COM-SN185-188
Shipping and Payment
from
23,39 €
excl. VAT (28,30 € incl. VAT)
Product code: COM-SN185-188
Shipping and Payment
The text was translated by an automatic translator.
Parameters
| Temperature range (max) | 80 °C |
|---|---|
| Temperature range (min) | -30 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± (0,15 + 0,002 t) ve °C |
| Probe cable length | 1 m, 2 m, 5 m, 10 m |
| Connectors for sensors | without connector |
| Shortest recording interval | t0,5 < 7 s (v proudící vodě > 0,2 m/s) |
| Sensor type | Pt1000 |
| cover | IP67 |
Download
tglp10_liycy_n.pdf
(pdf, 375.3 kB)
manual_tgl_cz.pdf
(pdf, 153 kB)






















