Temperature probe 2304-220/0, cable 1 m - without connector
Temperature probe 2304-220/0, cable 1 m - without connector
Product code: COM-SN168
Shipping and Payment
82,07 €
excl. VAT (99,30 € incl. VAT)
Product code: COM-SN168
Shipping and Payment
The text was translated by an automatic translator.
Parameters
| Temperature range (max) | 220 °C |
|---|---|
| Temperature range (min) | -50 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± (0,15 + 0,002 t) ve °C |
| Probe cable length | 1 m |
| Connectors for sensors | without connector |
| Shortest recording interval | t0,5 < 5s (v proudící vodě >0,2 m.s-1) |
| Sensor type | Pt1000 |
| cover | IP67 |
Download
Návod k použití 2304-220 Pt1000 3850 ppm.pdf
(pdf, 360.9 kB)















