Comet C4141 thermometer, hygrometer and barometer with external probe on cable
Comet C4141 thermometer, hygrometer and barometer with external probe on cable
Product code: COM-C4141/1-4
Shipping and Payment
from
289,29 €
excl. VAT (350,04 € incl. VAT)
Product code: COM-C4141/1-4
Shipping and Payment
Part of the package:
The text was translated by an automatic translator.Parameters
| Meter function |
|
|---|---|
| Advanced features |
|
| Temperature range (max) | 105 °C |
| Temperature range (min) | -30 °C |
| Temperature resolution | 0,1 °C |
| Temperature measurement accuracy | ± 0,4 °C |
| Humidity measurement range | 5 to 100% |
| Humidity measurement accuracy | ± 2.5% RH from 5 to 95% at 23°C |
| Atmospheric pressure measurement range | 800 to 1100 hPa |
| Resolution of atmospheric pressure measurement | 0,1 hPa |
| Sensor type | Ni1000 |
| power supply | baterie 9V (součást dodávky) |
| cover | IP20 |
| Dimensions: | 191 x 71 x 27 mm / průměr externí sondy 18 mm |
Download
i-com-c4141.pdf
(pdf, 712.9 kB)
i-com-n-cxxxx.pdf
(pdf, 424 kB)
a-com-alltyp.pdf
(pdf, 103.4 kB)
cz_comet_commeters.pdf
(pdf, 5.7 MB)
conversions.exe
(exe, 694.5 kB)

















