Laser rangefinder SOLA Vector 80
Laser rangefinder SOLA Vector 80
Product code: 71021101
Shipping and Payment
139,15 €
excl. VAT (168,37 € incl. VAT)
Product code: 71021101
Shipping and Payment
Features
- Easy to use
- Four-line backlit display
- Soft grip handle and ergonomic design
- Automatically stores 20 readings
- Suitable for indoor and outdoor use
- Multifunctional tip
Application
- Length measurement
- Area measurement
- Volume measurement
- Minimum/maximum measurement
- Permanent measurement
- Indirect measurement of 3 points
- Indirect measurement 2 points
- Addition / subtraction
- Memory of measured values
Parameters
| Length measurement range (max) | 8000 cm |
|---|---|
| Length measurement range (min) | 20 cm |
| Resolution - length (segments) | 1 mm |
| power supply | 2x 1,5V AAA baterie (součástí balení) |
| cover | IP54 |
| operating temperature | 0 °C to +40 °C |
| measurement tolerance | ±1,50 mm |
| laser class | 2, DIN EN 60825-1 : 2007-10 |
Download
Laserové dálkoměry Sola Vector.pdf
(pdf, 1.4 MB)
Manuál pro rychlý start Sola Vector 80.pdf
(pdf, 1.1 MB)
Uživatelský manuál Sola Vector 80.pdf
(pdf, 2 MB)
















